Proaktywna administracja serwerami

W ramach stałego, miesięcznego abonamentu będziemy troszczyć się o Twój serwer. Dzięki wielowymiarowemu monitoringowi jesteśmy informowani o wszelkich anomaliach, na które reagujemy zanim się o nich dowiesz. Każdej doby wykonujemy szyfrowaną kopię bezpieczeństwa, a nasz zespół administratorów jest gotów by realizować Twoje prośby.

Kopie zapasowe

Mamy świadomość tego, jak cenne są dla Ciebie Twoje dane. Dlatego też w ramach pakietu administracji proaktywnej udostępniamy Ci nasz wydzielony, zautomatyzowany serwer kopii zapasowych, dzięki czemu możemy odzyskać nie tylko pliki utracone w wyniku awarii sprzętowej, ale także te, które zostały omyłkowo skasowane lub zmienione przez użytkownika.

Monitoring

Przez całą dobę, każdego dnia w roku monitorujemy Twoje serwery. I robimy to na kilka różnych sposobów. Przede wszystkim sprawdzamy czy kluczowe dla Twojej firmy usługi są dostępne w sieci. Niezależnie od tego analizujemy nieprzerwanie ich wydajność oraz zbieramy i przetwarzamy logi Twojego serwera pod kątem niestandardowych sytuacji i zagrożeń bezpieczeństwa.

Aktualizacje

Każdego dnia pojawiają się nowe zagrożenia bezpieczeństwa takie jak exploity, czy wirusy. Dlatego też przechowujemy informację o każdym programie zainstalowanym na Twoim serwerze, byśmy mogli na bieżąco monitorować informacje o nowych lukach i niezwłocznie zaktualizować podatne oprogramowanie.

Bezpieczeństwo

Mamy świadomość tego, że zapewnienie bezpieczeństwa serwera nie zależy od jego jednorazowej konfiguracji, a jest ciągłym procesem, który nieustannie musi być usprawniany. Dlatego też przykładamy dużą uwagę do tego, by stale monitorować konfigurację serwera i reagować nawet na najmniejsze nieprawidłowości.

Jak wygląda rozpoczęcie współpracy?

Krok 1:
Porozumienie o zachowaniu poufności

Krok 2:
Analiza potrzeb klienta

Krok 3:
Indywidualna wycena

Krok 4:
Podpisanie umowy

Zaczynamy od podpisania porozumienia o zachowaniu poufności, które definiuje zakres przekazanych informacji i kary za ich ujawnienie. Dzięki temu możesz swobodnie przekazać nam informacje dotyczące Twoich potrzeb, Twojej obecnej infrastruktury i mieć świadomość, że wykorzystamy je tylko w celu sporządzenia wyceny i umowy.
Różni klienci mają różne potrzeby. Dlatego też chcemy poznać Twoją infrastrukturę i Twoje oczekiwania. Dowiadujemy się jak działa Twój biznes, czy musi być na chodzie całą dobę, czy dopuszczalne są przestoje, oraz jak szybko chcesz byśmy usuwali awarie. Chętnie pytamy również o Twój budżet, by odpowiednio go zaalokować.
Gdy znamy już Twoje potrzeby, przygotowujemy dla Ciebie ofertę i draft umowy. Bierzemy pod uwagę oczekiwane czasy reakcji i usunięcia awarii, ilość serwerów, ich konfigurację, przestrzeń potrzebną na kopie zapasowe i ilość godzin w ryczałcie. O ile to możliwe, uwzględniamy też budżet, który zadeklarowałeś i poprawki do umowy które sugerujesz.
Kończymy zawarciem umowy: zawiera zakres naszych obowiązków, cenę, okres wypowiedzenia, informacje o czasach reakcji na awarie krytyczne, niekrytyczne i zgłoszenia techniczne oraz o czasach realizacji poszczególnych zadań. Reguluje też kwestie związane z prawami autorskimi i RODO, bezpieczeństwem informacji i karami umownymi.

Ile to kosztuje?

Trafiają do nas różni klienci. Niektórzy rozkręcają nową firmę i nie są pewni czy potrzebna jest im opieka administratora. Inni zmieniają dostawcę usługi, albo rezygnują z administratora w firmie na rzecz outsourcingu. Są też tacy, którzy wychodzili z założenia, że skoro mają kilku programistów, to administrator nie jest im potrzebny.

Decyzja o nawiązaniu współpracy może wynikać z różnych czynników, czasem jest to wynik perspektywicznego myślenia, czasem nieprzewidzianej awarii, albo długofalowego procesu który doprowadził do degradacji usługi.

Jeśli zastanawiasz się, czy nasze usługi warte są swojej ceny, pomyśl co mógłbyś stracić w wyniku tymczasowej awarii serwera, jak dotkliwa byłaby utrata danych, albo jakie szkody mógłby spowodować wyciek poufnych informacji z Twojego serwera.

Poniżej prezentujemy przykładowy cennik, który stanowi fundament dla naszej wyceny. Natomiast do każdego klienta staramy się podchodzić indywidualnie, dlatego niemal na pewno przygotujemy Ci wycenę indywidualną.

PAKIET

Cena

Czas reakcji (pn-pt, 8:00-18:00)

Czas reakcji (pozostałe godziny)

Kopie zapasowe

Ilość godzin w ryczałcie

Cena za kolejny serwer

Koszt dodatkowej godziny

Koszt 10 godzin (płatny z góry)

Proactive Mini

350 PLN netto

do 3 godzin

do 12 godzin

200 GB

2 godziny/mies.

250 PLN netto

120 PLN netto

1100 PLN netto

Proactive Midi

800 PLN netto

do godziny

do 4 godzin

400 GB

4 godziny/mies.

350 PLN netto

100 PLN netto

950 PLN netto

Proactive Max

1500 PLN netto

do godziny

do 2 godzin

1 TB

10 godzin/mies.

450 PLN netto

90 PLN netto

850 PLN netto

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?

Uważasz, że któryś z pakietów spełnia Twoje potrzeby?
Oczekujesz innych czasów reakcji? Masz własną przestrzeń na kopie zapasowe?
Masz więcej niż 5 serwerów? Przygotujemy Ci indywidualną wycenę.
Skontaktuj się z nami